Дата и час: 18 Окт 2019, 22:06

Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
С какво да се храним?! 
Автор Съобщение
Старши Магьосник
Аватар

Мнение С какво да се храним?!
Реших да направя баница :) и се замислих с какво ще нахраня семейството си..
Чета всеки ден по нещо ново за вредните храни и съставки. Млякото и сиренето вече са опасни, хляб - ако си сигурен, че не съдържа боя, то няма да си сигурен, че няма други вредни съставки, месо-нямам думи(не ям месо от много време), сладкишите, които ежедневно ни предлагат от реклами- "Не зяпай-лапай" пък са пълни с нещица, които ни разказват играта като бомба със закъснител..
Зеленчуците- генномодифицирани...Е, добре..но с какво да се храним в градовете, където не можем да си отгледаме домати и краставици на балкона и пшеница в саксия?!
Мислили ли сте за това с какво се храним и с какво растат децата ни? Как се предпазвате от вредните продукти, когато на етикетите често ни е спестена истината?
Бъркам яйца от свободни кокошки ( за каква ли свобода става дума :shock: ) и сирене от натурално мляко 8-) , слагам и масло, мляко- наше си-българско(че нали от баба е най-вкусно) ;) и така приготвям баница от реклами с мисълта, че нещо не е както трябва..

14 Окт 2009, 10:53
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Мнение Re: С какво да се храним?!
Колко истина има в думите ти!
Гледам жизнените и красиви ученици и ме е страх да си помисля как ще изглеждат те след 10-на години.
Най-хубавият вариант е да имаш роднина или приятел, който сам отглежда зеленчуци и плодове. Знаеш али и с какво е подхранвал почвата, дали и с какво е пръскал против болести и вредители.
Иначе на търговец вяра-никаква. Помня още през 1998 г. как чух разговор между две жени, които продаваха зеленчуци на пазар-Римска стена. Едната казваше на другата, че никога през живота си не била лъгала толкова много, колкото сега, когато продава зеленчуци.
Отделно-всички около мен са агрономи. Наясно съм как се прекалява с препаратите за растителна защита, как няма достатъчен контрол и като прибавим корупцията между наказващите органи, картинката става мно-ого тъжна и мрачна. В брашното били добавяли консерванти. Значи какво-май ще трябва да си имаме и роднина с нива, която да се стопанисва правилно, брашното да е от същото жито, а не да вземат нашето жито и да ни върнат брашно от чужда нива.
Предлагам сами да си зареждаме храната с мисъл и намерение, които да я правят по-малко вредна.

14 Окт 2009, 12:40
Профил YIM WWW
Старши Магьосник
Аватар

Дори да предположим, че имаме роднини, пак не е гаранция. Мои познати имат лозе и всяка година носеха гроздето в един малък завод(винарска изба), за да им направят вино. Миналата година, когато отишли да си вземат готовото вино, един от технолозите им казал, че още не е готово, като им показал едни чувалчета с прашец и им казал, че това е тяхното бъдещо вино :shock: представете си изумлението им..даваш грозде, получаваш 100% качествена химия..

14 Окт 2009, 15:35
Профил
Модератор
Аватар

Възмутена съм !

14 Окт 2009, 18:59
Профил
Старши Магьосник

Онзи ден, когато си купувах хляб от един магазин, влезе една жена и върна един хляб. Тя го беше купила предния ден и той беше черен, целия мухлясал. Беше на фирмата МИО- бял хляб, нарязан. Останах втрещена. Много неприятно, какво ни се поднася да ядем. Ще се отровим.

22 Окт 2009, 16:52
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Спасение няма,ядем отровени храни,но можем да работим за чисти Души :) Казват да ядем храна,която се смее :) И като си купувам храна все се питам дали се е усмихвала на слънце :D Яйца,месо и мляко си ме отблъскват от малка,гледам да не купувам полуфабрикати и сладкиши.Изобщо внимавам,е,без да ставам фанатик,защото всичко крайно е изнервящо.Ако ми се яде малко шоколад да кажем,си купувам,но ми се прияжда все по-рядко и добре,че е така.На времето работих в Корея и понеже там рядко можеше да се намери шоколад,отвикнах.Като се прибрах в Бг,даже едно малко квадратче шоколад ми идваше много:) Изобщо,яжте,пийте в умерени количества(без алкохол,разбира се) и се веселете в големи количества :lol: Х

24 Окт 2009, 19:39
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Аз, когато си сипвам вода от общата бутилка (грамадна е) в офиса , я прекарвам през мислена, светеща в бяло пентаграма.

25 Окт 2009, 09:09
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Ами да,водата от тези бутилки ми се стува не много добро качество.Най-добре от извора,като сърните,но неизбежната матрица ни заклещи в големите градове и сега с носталгия се обръщаме назад във времето на чистите неща.Живее ми се на остров Бали,казват,че там хората били едни от най-щастливите и здравите на света :D И да пия от извора хи-хи! ;)

26 Окт 2009, 16:44
Профил
Старши Магьосник

Аз пък не пия от водата от автомата в офиса. Като знам какви личности застават пред нея и как я облъчват със своето негативно поле, се отказвам.

28 Окт 2009, 17:23
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Структурата на водата се променя за секунди.Като си я сипеш в чашата,кажи и че я обичаш и тя ще затрепти от доволство :)

29 Окт 2009, 11:14
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща