Дата и час: 18 Окт 2019, 22:06

Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Маски и роли 
Автор Съобщение
Старши Магьосник
Аватар

Мнение Маски и роли
Маски и роли

В живота често слагаме маски , всъщност почти винаги носим маска ...и играем роли , и често сменяме ролите ,
в различна среда - различна роля. Някои са добри актьори , други не толкова . Добър актьор е този който знае,
че е на сцената за да изиграе ролята си . Лош актьор е този който мисли, че той е добрия или лошия герой.
Представлението свършва а той продължава да играе. Казват му : " Спри се бе човече , представлението свърши !"
Той продължава да играе и казва : " Не, аз съм добрият". Добротата е временна , както и мъдростта, те са само
автобусен билет до целта, когато пристигнем не сме нито добри, нито мъдри. Целта е да стигнем до естественото си състояние.

Всеки човек е Дух, едно безсмъртно и неуязвимо същество , мощно и пластично , Духът не познава прегради и поражения,
не участва в сражения защото е отвъд Добро и Зло . Доброто и злото са двете страни на една и съща монета , или като двата
полюса на Земята , ако го няма южния или северния полюс няма да я има и Земята в сегашния и вид . Някои си мислят че
трябва да бъдат добри хора и че това е целта - да станат добри хора , всъщност доброто и злото са само пътища към целта ,
злото е по-бавния път а доброто е по-бързия път. Целта е правилното самоопределяне , човек да казва - АЗ СЪМ ДУХ , мисля
си че това е целта . От правилното или от неправилното самоопределяне произтича всичко останало . Духът знае за Единството ,
Духът излъчва сила, състрадание и разбиране , Духът казва - " Каквото чувстваш ти, чувствам го и аз, каквото чувствам аз,
чувстваш го и ти. Между нас няма разлика"

Повечето хора грешат точно тук , когато се самоопределят . Те казват - аз съм летец, лекар , навигатор , шофьор , учител ,
добър човек , нещастен човек , богат , беден , умен , глупав или не толкова глупав , актьор , писател , поет , ватман .
Има хора които мислят че имат още много да учат , тоест - самоопределят се като ученици , други казват че са учители ,
никой от тях не казва - Аз Съм Дух . Всъщност има такива хора но те са много малко.

Рам Дас казва някъде към края на клипчето -

"Ти си този , който трябва да открие кой АЗ имаш предвид , когато казваш АЗ"

Човекът е Дух , когато го забрави това, тогава започват всичките му проблеми , и проблемите му свършват когато си спомни кой всъщност е :)

13 Яну 2011, 19:51
Профил WWW
Напреднал Магьосник
Аватар

Мнение Re: Маски и роли
Някъде ми попадна ,, Когато изгубиш всичко, тогава всъщност имаш всичко ,,. Когато махнем маските, ще станем това, което наистина сме. Някой тук замисля ли се, защо всички сме с аватари 8-) Това дуо много го уважавам. А тази песен е пълна лудница. Супер е.

24 Ное 2011, 10:58
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Приятелю, видя ли, че и ти нападаш тези, които имат смелостта да бъдат себе си. За какво си пуснал този клип ? Какъв ти е апела ???

30 Ное 2011, 19:48
Профил
Старши Магьосник
Аватар

metatronn написа:
Някъде ми попадна ,, Когато изгубиш всичко, тогава всъщност имаш всичко ,,. Когато махнем маските, ще станем това, което наистина сме. Някой тук замисля ли се, защо всички сме с аватари 8-) Това дуо много го уважавам. А тази песен е пълна лудница. Супер е.

Аз съм прекалено красив. И понеже съм скромен, за това съм с аватар. Обаче обещавам на Коледа да ви покажа небесно – сините си очи.

30 Ное 2011, 19:52
Профил
Модератор
Аватар

зън-зън написа:
Приятелю, видя ли, че и ти нападаш тези, които имат смелостта да бъдат себе си. За какво си пуснал този клип ? Какъв ти е апела ???

МИР, ХОРА!

03 Дек 2011, 15:18
Профил
Напреднал Магьосник
Аватар

Странница написа:
зън-зън написа:

МИР, ХОРА!

Понякога трябва да стане война, за да настъпи мир ;)

03 Дек 2011, 19:12
Профил
Модератор
Аватар

Изображение

03 Дек 2011, 19:20
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ]